∼ E - MÜSTAHSİL MAKBUZU ∼

Mikro Yazılım e-Müstahsil Makbuzu

 e-Müstahsil Makbuzu, kağıt ortamdaki müstahsil makbuzu ile aynı hukuki niteliklere sahiptir. Sayısal ortamda üretilen müstahsil makbuzu belgesinin; üretilmesi, iletilmesi, saklanması ve ibraz edilmesini kapsayan hizmettir.

Gerçek anlamda vergi mükellefi olmayan çiftçilerin defter tutan işletmelerle ticaret yaparken kullandığı evrak Müstahsil Makbuzu olarak bilinir. GİB tarafından yapılan düzenlemelerle tüm bu işlemlerin elektronik ortama taşınması da e-müstahsil ürününün hayata geçmesini sağlamıştır.

Mikro Yazılım e-Müstahsil Makbuzu Avantajları:

  • Dijital ortamda düzenlenen e-Müstahsil Makbuzu ile veri kaybı son bulup tamamen güvenli bir sistemde işlem gerçekleşir.
  • Maliyet avantajı sağlar; baskı, arşivleme, depolama ve sevkıyat maliyetleri ortadan kalkar. Kağıt kullanımını azaltır, çevre dostudur.
  • Mikro Yazılım’ın bilgi güvenliği ve iş sürekliliği standartlarına uygun olarak kurulmuş ve her yıl denetlenmekte olan güvenli altyapısı sayesinde, veriler ve işlemler güvendedir.
  • Verilere kolayca erişilebilir; tüm veriler 10 yıl boyunca saklanır, eski müstahsil makbuzlarına hızlı bir şekilde ulaşılabilir.
  • Karşılaşacağınız olası sorunlar için 7×24 başvurabileceğiniz destek hattı.e-Müstahsil Makbuzu’na kimler geçecek?e-Müstahsil Makbuzu son yayımlanan tebliğ kapsamında 01.01.2018 tarihinden itibaren faydalanabilecek tercihe bağlı bir uygulama olarak belirlenmiştir. Bu ürün için kullanılabilecek üç yöntem, Mikro Yazılım’ın özel entegratörlük hizmeti, GİB portal ve doğrudan entegrasyon olarak sıralanabilir.

E-Fatura, E-Defter ve diğer  E-Dönüşümler Konusunda Detaylı Bilgi almak için.

Bizlere : 0850 532 15 04 – 0212 992 01 93’nolu telefon ve info@entrybilisim.com adresinden ulaşabilirisiniz.

Hala Karar Veremediniz Mi?
Şimdi Teklif İsteyin